Celtowie wymienili Bogansa. Johnson i Babb zwolnieni

keith-bogans

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Keith Bogans jest pewniakiem do wymiany.

Tak też się stało. W nocy oficjalna strona Celtics poinformowała, że zespół opuściło również dwóch Chrisów: Johnson i Babb:

Boston Celtics ogłosili dzisiaj, że wymienili Keitha Bogansa i dwa zastrzeżone picki z Sacramento do Cleveland Cavaliers za Dwighta Powella, Erika Murphy’ego, Malcolma Thomasa, Johna Lucasa III, picki z drugiej rundy 2016 i 2017 od Cleveland oraz trade exception.

W drugim, powiązanym ruchu, Celtowie zwolnili Chrisa Babba oraz Chrisa Johnsona.

Ci ostatni mieli niegwarantowane kontrakty i mogli zostać bez problemu zwolnieni. To samo stanie się pewnie w najbliższych dniach z Murphym, Thomasem oraz Lucasem. Jedynie Dwight Powell może liczyć na pozostanie w Bostonie przez jakiś czas, ponieważ został wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 45 przez Charlotte Hornets, przez co ma gwarantowany kontrakt. Prawdopodobnie trafi jednak do D-League. W swoim ostatnim sezonie na uczelni Stanford, Powell zaliczał średnie statystyki na poziomie 14 punktów, 7 zbiórek oraz 3 asyst na grę. Trade exception wyniesie 5,3 miliona dolarów, czyli tyle ile kontrakt Bogansa

Po tych ruchach w ciągu najbliższych godzin, powinien zostać podpisany kontrakt z Evanem Turnerem, który czekał na zwolnienie się miejsca w składzie od lipca.