Celtowie wybiorą Cauley-Steina?

Celtics byli jedną z najciekawszych drużyn w sezonie.

Pomimo przeciwności losu i oddania swoich najlepszych zawodników, udało im się wejść do playoffów z siódmego miejsca Konferencji Wschodniej. Teraz kolejną niespodziankę mogą sprawić w noc draftową, kiedy część drużyn na pewno zdecyduje się na zamiany picków.

Wiele źródeł zza oceanu donosiło ostatnio o planach Bostonu, żeby wybierać z wyższym numerem draftu.

Via Chris Ford (ESPN):

„Celtowie wydają się zdecydowani, żeby być wyżej w drafcie. Pytanie tylko czy dzięki ich nabytkom [grupie solidnych, młodych graczy i kilku pickom z środka pierwszej rundy – przyp. red.] uda się to zrobić.”

Kolejne plotki mówią o tym, że Danny Ainge chce wyciągnąć z tegorocznego draftu defensywnego Willie Cauley-Steina. Stały się one już na tyle prawdopodobne, że w najnowszej edycji „mock draftu” SportsIlustrated.com, C’s wybierają go z szóstego miejsca:

simockdradt

 

Autorzy zestawienia sugerują, że Boston odda tegoroczne picki nr 16, 28 i 33 za nr 6, który jak na razie należy do Sacramento Kings i wybiorą utalentowanego centra z Kentucky. Inne źródła mówią z kolei o wymianie kogoś z dwójki Isaiah Thomas – Jared Sullinger, co wydaje się bardziej prawdopodobne. Kings na pewno zażądają jakiegoś zawodnika, tym bardziej że szukają solidnej czwórki. Pytanie tylko kogo podsunie im Danny Ainge.