Celtowie wśród faworytów do mistrzostwa

W pierwszym przedsezonowym zestawieniu „BPI Playoff Odds” Celtics mają największe szanse żeby znaleźć się w finale z Golden State Warriors.

Ranking odzwierciedla wartości wskaźnika BPI (Basketball Power Index) zaprezentowanego przez analityków ESPN.

bpi19sep

Mimo, że wskaźnik Celtów jest ex aequo trzeci w lidze, zajmują oni drugie miejsce w zestawieniu jako lider słabszej – wschodniej konferencji. Wszystko za sprawą Warriors, którzy są liderami rankingu i potencjalnym przeciwnikiem zarówno Rockets jak i Spurs w Playoffs. C’s mają ten komfort, że najsilniejszą drużyną w drodze do finałów będą Cavaliers, a potem długo długo nic.

bpiecf19sep bpiwcf19sep

Według wyliczeń Boston zakończy sezon zasadniczy z bilansem 54-28 i ma ponad 99,9% szans na Playoffy oraz 12,1% szans na mistrzostwo NBA. Warto wspomnieć, że jest to drugi bilans w NBA (ex aequo z Rockets). Największą szansę na baner i ogromną przewagę nad resztą stawki mają obrońcy tytułu – Golden State Warriors (57,9%). Trzecie miejsce zajmują Rockets (7,4%), czwarte Spurs (6,5%), a najlepszą piątkę zamykają Cavaliers (6,4%). Według rankingu na wschodzie liczą się jedynie Celtics i Cavs, a na wschodzie Warriors, Rockets, Spurs oraz Thunder.

Source :

ESPN