Celtowie szukają rytmu w defensywie

Obrona Celtów była bardzo chaotyczna na inauguracyjnym meczu sezonu 2012/13. Zawodnicy Miami Heat rzucali ze skutecznością 54,4%, a defensywa Celtów nie przypominała tej, do której fani Bostonu są przyzwyczajeni.

„Naprawdę zdenerowało nas to, że każdy kluczowy gracz Miami trafiał wszystkie rzuty, które chciał, a to oznacza złą obronę” – powiedział Rivers po czwartkowym treningu.

W porównaniu do defensywnych poczynań graczy Bostonu w poprzednich sezonach, różnica w meczu otwarcia była ogromna. Przeciwnicy grając z Celtami trafiają średnio 41,6% rzutów z gry i 28,2% zza łuku. Gospodarze z South Beach we wtorkową noc zamieniali na punkty co drugi rzut z gry i co drugą trójkę.

Co się dzieje z bostońską defensywą?

„Jesteśmy zespołem, który gra prosto w defensywie. Kiedy każę im robić zbyt wiele rzeczy naraz, nikt nie gra na pełnych obrotach, bo zwyczajnie nie wie co robić” – tłumaczył swoich zawodników Rivers.

W rezultacie Celtowie myśleli o tym co robić… Zamiast to robić. Nie grali intuicyjnie, a gracze Miami to wykorzystali. Nawet weterani Bostonu jak KG i Rondo nie byli sobą w czasie meczu.

„Tu nie chodziło tylko o naszych nowych graczy, ale o wszystkich” – powiedział rozgrywający Celtics. „Tu chodzi o mnie, o Kevina. Za dużo myśleliśmy.”

Trenerzy Celtów skupiają się teraz na przywróceniu słynnej bostońskiej defensywy. Lepiej teraz, kiedy przegraliśmy dopiero 1 mecz i zostało jeszcze 81. Czy uda się to już dzisiejszej nocy?

Pierwszy mecz w TD Garden w tym sezonie rozpocznie się dziś w nocy o 0:30. Przeciwnikiem koniczynek będzie zespół Milwaukee Bucks. Linki do transmisji podamy przed meczem. Zapraszamy na nasz czat w trakcie spotkania.