Celtowie rozpoczęli rozmowy z Sullingerem i Zellerem

Danny Ainge poinformował, że odbył wstępne rozmowy nad przedłużeniem kontraktów Jareda Sullingera i Tylera Zellera.

Co prawda obaj mają opcję drużyny na sezon 2015/16, ale Ainge może także zaproponować im nowe kontrakty do 31 października. Na razie nie wiadomo ile włodarze Bostonu są gotowi zapłacić za ich usługi, ale DA chce zatrzymać Sullingera i Zellera w składzie:

„Wiadomo, że chcemy zachować tę dwójkę. Prawdopodobnie w październiku odbędziemy poważne rozmowy.”

Do przedłużenia nadaje się także kontrakt pozyskanego w lipcu Perry’ego Jonesa, ale na dzień dzisiejszy brak informacji, że skrzydłowy w ogóle zostanie w drużynie.

Kto z dwójki Sullinger-Zeller ma największe szanse na kilkuletni kontrakt?

Zdecydowanie Zeller. I to nie dlatego, że ma większy potencjał od Sullingera (bo nie ma), tylko ze względu na niższe ryzyko. W przeciwieństwie do Sullingera, TZ nie ma problemów z nadwagą i kontuzjami. W wieku 25 lat, zalicza 10 punktów i niemal 6 zbiórek na wysokiej skuteczności 55%, a jego wskaźnik win share jest najwyższy w Bostonie i wynosi 6,5.

Jeśli chodzi o Sullingera to zaliczył solidny sezon (13 punktów, 5 zbiórek na grę), ale rozegrał tylko 58 spotkań. Ma za sobą operacje pleców i stopy oraz problemy z utrzymaniem wagi. Do tego nadal nie pokazał maksimum swoich możliwości, a niedługo może już być na to za późno. W tym roku próbuje wrócić do formy ze swoim byłym trenerem – Johnem Lucasem i z tego co widać, dobrze mu idzie: Przełomowy sezon Sullingera?

Boston nadal ma 16 gwarantowanych kontraktów i co najmniej jeden z nich musi zniknąć przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego. Jak powiedział ostatnio Danny Ainge – żadne ruchy transferowe nie są planowane przed obozem treningowym, który ma „oddzielić mężczyzn od chłopców”. Celtowie rozpoczną tegoroczne treningi w Waltham w ostatnim tygodniu września, a potem wybiorą się w trip po Europie, gdzie podejmą kolejno Olimpia Milano i Real Madryt 6 i 8 października. Będzie to pierwsza okazja na zgranie się drużyny po letnich wymianach.