Celtowie przegrywają w San Antonio. Game winner Ginobili

Boston przegrał piąte spotkanie w sezonie, ulegając na wyjeździe Spurs.

Spurs (18-8) @ Celtics (22-5) | 105:102

Celtowie rozpoczęli mecz od serii 11-0. Od pierwszej minuty Kyrie włączył ‚beast-mode’ i wciskał kolejne trójki (4) gospodarzom. Obrona Spurs była bezradna, a Irving miał na koncie już 17 punktów (w całym spotkaniu 36). Wtórował mu Tatum, który do końca pierwszej połowy zdobył 11 ze swoich 20 oczek. Niestety C’s dali się dojść w końcówce drugiej kwarty i przez ostatnie 2 minuty Ostrogi rzuciły 12 punktów przy zaledwie 4 Bostonu. Pierwszą połowę zakończył Ginobili, który trafił za 3 równo z syreną, a gospodarze objęli 1-punktowe prowadzenie.

W trzeciej kwarcie to oni przejęli kontrolę nad spotkaniem, ale nie na długo. W tym fragmencie dobre minuty dawał Brown (10 z 15 oczek w 3q), wprowadzając mnóstwo energii do gry Celtów. Jaylen urządził sobie konkurs wsadów w Teksasie i trzykrotnie zapakował z góry. Zobaczcie ten putback nad Gasolem!

Przed czwartą odsłoną C’s mieli 5 punktów przewagi i wielką szansę na zwycięstwo, ale przeważyło doświadczenie. Przy remisie 102:102 wynik wziął na siebie Kyrie, ale nie trafił dwóch trójek pod rząd. Wydawało się, że mecz zostanie rozstrzygnięty w doliczonym czasie gry. Wtedy piłkę dostał Manu Ginobili, który broniony przez Horforda trafił z dystansu na 5 sekund przed końcem. Irving próbował jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na stronę Bostonu. Tatum podał mu z outu na prawy róg, a Kyrie po pompce oddał rzut zza linii 7,24m. Zostawił Gaya w powietrzu, ale niestety zabrakło szczęścia – piłka zatańczyła na obręczy i wypadła. Zebrał ja Patty Mills i przeczekał do końca.

Al Horford nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. W 35 minut zanotował tylko 2 punkty (1/6 z gry), ale na plus 9 zbiórek oraz 3 asysty. Dobrego wsparcia udzielił po raz kolejny Terry Rozier: 13 oczek, 4 zbiórki, 4 przechwyty, ale nie wchodziło mu za 3 (1/6).

Była to pierwsza porażka Celtów z drużyną Konferencji Zachodniej w tym sezonie. Przegrali też Cavs, którym Pacers zakończyli serię 13 zwycięstw z rzędu! Ostrogi mają obecnie najlepszy bilans spotkań rozgrywanych u siebie (13-2) i bardzo optymistycznie spoglądają w stronę Kawhi Leonarda, mającego powrócić do gry już dzisiaj przeciwko Suns. Celtics z kolei po przegrupowaniu lecą do Detroit gdzie będą chcieli zrewanżować się Tłokom za poprzednią porażkę w Bostonie.