Celtowie handlowali Greenem

green.r

Jak informuje Bob Finnan na łamach The-News Herald, C’s próbowali pozyskać Omera Asika, proponując wymianę Jeffa Greena:

Wygląda na to, że Cavs nie przejawiali żadnego zainteresowania Asikiem. Rozmawiali wyłącznie o zostaniu trzecią stroną w tej wymianie. W tym scenariuszu Cavs oddaliby Varejao lub pick z pierwszej rundy draftu, a w zamian otrzymaliby skrzydłowego Celtics – Jeffa Greena.

206-centymetrowy Green byłby dużym wzmocnieniem na pozycji niskiego skrzydłowego dla Cavsów. Jednakże jest przepłacony – co prawda nie tak jak SF Kings, Rudy Gay – i zarobi 8,7 miliona dolarów w tym sezonie oraz po 9,1 w kolejnych dwóch latach. Ma 27 lat i miał problemy z sercem w przeszłości.

Dotąd Adrian Wojnarowski mówił tylko o propozycjach wymiany Lee i Bassa, a teraz pojawiło się nazwisko Greena, który miał być „nietykalny” zdaniem Danny’ego Ainge’a. Czy DA nadal szykuje wymianę Jeffa, będącego aktualnie liderem punktowym Celtics?

Ten sezon miał być przełomowy dla Jeffa Greena, ale poza kilkoma przebłyskami, nie zaprezentował on tak wysokiej formy, jakiej spodziewali się kibice Bostonu. Sezon jeszcze długi, ale nierówność jego gry jest bardzo widoczna. Przeplata on niekiedy słabe spotkania z tymi dobrymi. Liderem Celtów nie będzie, tym bardziej że szykuje się powrót Rajona Rondo, ale czy C’s powinni go koniecznie wymienić, jeśli nie mają nikogo na jego miejsce (o Geraldzie nie wspominam)?