Celtics zwolnili Donte Greena

Agent Donte Greena – Chris Grier Luchey poinformował, że jego podopieczny został zwolniony z ekipy Boston Celtics i w najbliższych dniach ma podpisać kontrakt w Chinach.

Przypomnijmy, że Green przeniósł do Bostonu w zamian za Faba Melo w wymianie z Memphis Grizzles. Był to niewiele znaczący ruch sportowy, ale wiele znaczący ruch finansowy, który pozwolił zaoszczędzić blisko 700 tysięcy dolarów ekipie z Beantown.

Po owej wymianie Celtics nadal byli jednak powyżej luxury tax i Danny Ainge zdecydował się pozbyć wartego milion dolarów kontraktu 25-latka, dzięki czemu ‚Koniczynki’ nie będą musiały płacić podatku od luksusu w zbliżającym się sezonie.

Obecnie Celtics mają w kontraktach 71.220 milionów euro, a więc równo 528 tysięcy poniżej luxury tax. Poprzez zwolnienie Greena w drużynie jest jednak tylko 14 zawodników z gwarantowanymi kontraktami. Niemal pewne jest zatem, że umowę na cały sezon z C’s podpisze jeden z z graczy zaproszonych na obóz przedsezonowy. Wśród nich są DeShawn Sims, Damen Bell-Holter, Kammron Taylor i Chris Babb. Zakontraktowanie jednego z nich kosztowałoby ekipę z Bostonu nie więcej niż 500 tysięcy euro, a więc Celtowie nadal znajdowaliby się poniżej luxury tax.