Celtics zapolują na Marca Gasola

Marc Gasol - Boston Celtics v Memphis Grizzlies

Boston Celtics cały czas poszukują zawodnika formatu All-Star, który mógłby wzmocnić zespół i znacząco przyśpieszyć okres przebudowy.

Najnowszym pomysłem Danny’ego Ainge’a jest środkowy Memphis Grizzles – Marc Gasol. Jak poinformował dziennikarz Sporting News, Sean Dewaney, Ainge chce dodać do Rajona Rondo kolejnego zawodnika kalibru All-Star.

W najbliższym czasie Celtics będą starali się sprowadzić do zespołu podkoszowego z wyższej półki. Ostatnimi czasy próbowali ściągnąć Kevina Love, ale jak się okazuje, obie strony nie były nawet blisko zawarcia porozumienia. Nie zmienia to jednak faktu, że C’s chcą przeprowadzić w najbliższym czasie podobną transakcję, dzięki której ściągną do siebie podkoszową gwiazdę, która nie jest specjalnie zadowolona z pobytu w swoim zespole i będzie gotowa podpisać z ekipą z Bostonu kilkuletnią umowę.

Jednym z takich zawodników jest Marc Gasol. Hiszpanowi po sezonie wygasa umowa z Grizzles i stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Kontrakt w okolicy maksymalnego i możliwość gry z jednym z najlepszych rozgrywających w lidze (Rajon Rondo) może skusić go do przenosin do TD Garden.

Obecna umowa 29-latka gwarantuje mu za rozgrywki 2014/15 15.8 miliona dolarów. Po sezonie zawodnik trafi na listę wolnych agentów i z pewnością będzie oczekiwał większej, a może nawet maksymalnej umowy.

Z pewnością dodanie go do zespołu z Rajonem Rondo, Averym Bradleyem, Jeffem Greenem i wieloma utalentowanymi, młodymi graczami (Jared Sullinger, Marcus Smart, Kelly Olynyk, czy James Young) może znacznie przyspieszyć przebudowę Celtics i pozwolić im powrócić do walki o najwyższe cele.