Celtics szóstą potęgą NBA

W najnowszej edycji NBA Power Rankings Boston zajmuje najwyższe od kilku sezonów szóste miejsce.

Celtowie mają czwarte najwyższe tempo gry (101,3 posiadań piłki na 48 minut), osiemnasty rating ofensywny (101,1), czwarty defensywny (97) oraz ósmy wskaźnik +/- (4,1).

W ubiegłym tygodniu wygrali 3 z 4 spotkań, ulegając jedynie mistrzom NBA – Golden State Warriors i to dopiero po dwóch dogrywkach. Środowe zwycięstwo nad Bulls i sobotnie nad Hornets było o tyle ważne, że są to drużyny z dodatnim bilansem i wraz z Celtics rywalizują o najlepszą ósemkę w wyjątkowo „ciasnej” Konferencji Wschodniej.

Motorem napędowym Bostonu w pierwszej części sezonu jest bez wątpienia Isaiah Thomas, który zalicza średnio prawie 21 punktów, 3 zbiórki i 7 asyst na mecz.

Najwyższe 2 miejsca w rankingach zajmują bez zmian Warriors i Spurs, a w najlepszej piątce są też kolejno Cavaliers, Thunder i Raptors. Tytuł najgorszej drużyny NBA należy obecnie do Sixers, a tuż przed nimi są Lakers i Nets.

Kolejne trzy spotkania Celtów nie będą należały do najłatwiejszych. Dziś w nocy podejmą oni w Bostonie Cavs, w środę zmierzą się na wyjeździe z Pistons, a w piątek wrócą do „Ogródka” na mecz z Hawks.