Celtics dostali ogromne trade exception

ESPN Boston podaje, że Celtom udało się dostać ponad 10-milionowe trade exception w wymianie z Brooklyn Nets:

Celtics pozyskali warte 10,3 miliona dolarów trade exception jako część wymiany z Nets. To niewiarygodnie wartościowy atut dla drużyny, który z miejsca może postawić ją w gronie pretendentów do mistrzostwa NBA i pozostać tam na długo, jeśli robi się dobre ruchy transferowe.

Czarodzieje w sztabie Celtics – grupa złożona z GM’a Danny’ego Ainge’a, jego asystenta Mike’a Zarrena i dyrektora personelu Austina Ainge’a, zdołała tak ustawić wymianę z Nets, że trade exception zostało utworzone z różnicy pomiędzy kontraktami Pierce’a (15,3 miliona dolarów) i Bogansa (5 milionów dolarów).

Termin ważności tego wyjątku to 12 luty 2014 roku. Oznacza to, że Celtowie mogą go wykorzystać także na początku kolejnej wolnej agencji. Wymiany sign-and-trade pozwoliłyby wtedy C’s na ściągnięcie zawodnika kalibru All-Star.

Trade exception to kwota, którą drużyna może wykorzystać na ściągnięcie zawodnika z free agency bez obciążania swojego salary cap przez pierwszy rok. Celtics mogą ją także wykorzystać do ściągnięcia jednego z czołowych picków w kolejnym drafcie.