Boston spróbuje pozyskać Haywarda i George’a

Jak informuje Adrian Wojnarowski z The Vertical, Celtowie pracują nad pozyskaniem tego lata zarówno Gordona Haywarda jak i Paula George’a.

Pierwszym celem jest Hayward, który stanie się niedługo wolnym agentem. Jego deklaracja co do gry w Bostonie miałaby być wstępem do pozyskania PG w drodze wymiany. Pacers wiedzą, że nikt nie jest im w stanie zaproponować tyle co Danny Ainge, ale mimo tego mogą poczekać do lipca i spróbować wysłać go gdzie indziej. Jeśli uda się ściągnąć chociaż jednego z nich, DA będzie miał dużo roboty, żeby dopiąć budżet płac. Niezbędnych będzie kilka innych ruchów transferowych.

Planem „B” w przypadku fiaska rozmów z Haywardem ma być podpisanie kontraktu z Blake’iem Griffinem. BG odrzucił kilka dni temu opcję gracza na kolejny sezon z Clippers i z początkiem lipca stanie się wolnym agentem. Nie zmienia się tutaj jednak druga część planów. Hayward czy Griffin, Celtowie spróbują pozyskać PG poprzez wymianę. Indiana była bardzo zdeterminowana, żeby do transferu doszło w noc draftową, ale scenariusz uwzględniający trzecią drużynę padł i zatrzymał rozmowy w martwym punkcie. Pacers mają nadzieję na szybkie wznowienie negocjacji i ściągnięcie do siebie młodych zawodników Bostonu wraz z pickami w kolejnych draftach.

Celtics wierzą, że zatrzymają PG w Bostonie, mimo że ten wielokrotnie powtarzał o swoim powrocie do rodzinnego Los Angeles. Może wizja pierścienia zmieni jego decyzję?W końcu Lakersom aktualnie bardzo daleko do walki o mistrzostwo.