Boston rozpoczyna trip po Europie

Celtowie są już w Europie, gdzie w tym roku rozegrają dwa spotkania przedsezonowe.

Pierwsze z nich (6 października) odbędzie się w Mediolanie, a drugie (8 października) w Madrycie. C’s podejmą gospodarzy obydwóch miast – Olimpię Milano i koszykarską reprezentację Realu Madryt. Początek podróży po Europie zawodnicy Bostonu rozpoczęli od oglądania pogromu (4:0) AC Milan przez SSC Napoli i gry w… piłkę nożną.

Dzisiaj dzień był już bardziej pracowity, bo nastawiony na przygotowania przed jutrzejszym spotkaniem z gospodarzami. C’s liczą na to, że występy w Europie będą pierwszym krokiem do zgrania się drużyny przed sezonem zasadniczym w NBA.

Oczywiście to nie pierwszy raz kiedy Boston gra poza terenem Ameryki Północnej. Ostatnim razem Celtowie występowali w Europie 8 lat temu, kiedy Danny Ainge sprowadził Kevina Garnetta i Ray’a Allena. Zawodnicy tamtej mistrzowskiej ekipy wskazywali na to, że trip po Italii był okazją do zacieśnienia więzi w drużynie, co poskutkowało rozpoczęciem sezonu liczbą aż 29 zwycięstw w 32 spotkaniach. Jednym z graczy Celtics był wtedy także ulubieniec fanów – Brian „White Mamba” Scalabrine, który obecnie komentuje część spotkań C’s.

W tym roku oczekiwania wobec Celtów są zupełnie inne niż w 2007 roku i brakuje gwiazd pokroju Garnetta, Pierce’a czy Allena, ale cel pozostaje ten sam. Budowanie relacji pomiędzy zawodnikami, kiedy ich rotacja w składzie jest tak duża, wydaje się kluczowym czynnikiem do zgrania i dobrego wejścia w sezon.

Czy przełoży się to na zwycięstwa na początku sezonu zasadniczego? Trudno powiedzieć. Jednak coach Stevens na pewno zrobi wszystko żeby tak było.

Source :

CSNNE