Boston poza najlepszą piątką

W szesnastym tygodniu sezonu zasadniczego Celtowie wypadli poza najlepszą piątkę NBA Power Rankings.

Szóste miejsce w zestawieniu jest najgorszym od kontuzji Gordona Haywarda w połowie października. Przy ostatniej zniżce formy – w okresie świątecznym – podopieczni Brada Stevensa zajmowali kolejno miejsca nr 4 i 5.

Ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla ekipy z Bostonu.  Najpierw przegrali 4 spotkania z rzędu, w dodatku z samymi słabszymi drużynami, potem odbili się w meczu z Clippers, ale po zaciętej walce nie udało im się pokonać Warriors.

Duża w tym zasługa Marcusa Smarta, który po porażce z Lakers rozwalił sobie rękę, uderzając w obraz wiszący w hotelu. Tym samym jeszcze bardziej pogorszył sytuację słabej już ławki Celtów. Przez kolejne 2 tygodnie jego minuty dostanie duet Rozier – Larkin.

Celtics pozostają najlepszą defensywą w lidze, ale wyraźnie brakuje im wsparcia w ataku, który jest dopiero osiemnastym wśród drużyn NBA. Na 10 dni przed zamknięciem okna transferowego Danny Ainge musi podjąć decyzję co zrobić z sumą ponad 8 mln dolarów z kontuzji Haywarda.

Jeśli chodzi o pozostałe drużyny rankingu to miejsca 1-4 bez zmian: Warriors, Rockets, Timberwolves i Raptors. Do top 5 z ósmego miejsca awansowali OKC, którzy są na fali 8 zwycięstw z rzędu.

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj.