Boston poluje na Porzingisa

Phil Jackson chce ściągnąć do Nowego Jorku kolejnego Jacksona.

Wczoraj świat koszykarski obiegła informacja, że za odpowiednią cenę Knicks mogą się rozstać z Kristapsem Porzingisem. Jak donosi Adrian Wojnarowski, Nowojorczycy są zainteresowani Joshem Jacksonem, który ma zostać wybrany w czołówce draftu.

Patrząc na drużyny z topowej czwórki, najlepszym partnerem w ewentualnej wymianie będą Celtowie. Nie bierzemy pod uwagę pierwszych dwóch ekip, które mają już raczej sprecyzowane zamiary odnośnie tego kogo wybrać. Danny Ainge zgromadził przez ostatnie lata tyle picków, że mógłby z nich zbudować całą drużynę od nowa, Jeśli naprawdę jest zainteresowany pozyskaniem Łotysza to będzie mógł wyłożyć na stół najlepsze karty.

Wiadomo, że sam pick #3 nie wystarczy, żeby przekonać Phila Jacksona. Trzeba będzie dodać kogoś z czwórki Smart, Bradley, Brown, Crowder.

Phil tłumaczy, że zrobi to co najlepsze dla swojej ekipy, ale ostatecznie, decyzja będzie należeć do Ainge’a. Pozyskanie gracza kalibru Porzingisa wiązałoby się z dużymi zmianami również na innych pozycjach Bostonu.