Boston finalizuje wymianę Greena do Memphis

greensad

Jeff Green nie wystąpił we wczorajszym meczu z Pacers.

Jego miejsce w pierwszej piątce zajął Jae Crowder i w tym momencie było wiadomo, że „coś się dzieje”. Chwilę później dotarły do nas pierwsze pogłoski o zaawansowanych rozmowach pomiędzy Celtics i Grizzlies.

O plotkach transferowych informowaliśmy już  2 dni temu, a w nocy stało się jasne, że Green opuści Boston. Grizzlies chcąc wzmocnić się przed fazą playoffs zainicjowali trójstronny transfer, w którym udział wezmą także Pelicans. Oto jego szczegóły:

  • Boston otrzyma: Tayshauna Prince’a (od MEM), Johna Salmonsa (od NOP) oraz pick z pierwszej rundy (od MEM)
  • Memphis otrzyma: Jeffa Greena (od BOS) i Russa Smitha (od NOP)
  • New Orleans otrzyma: Quincy’ego Pondextera (od MEM)

Początkowo Celtics i Grizzlies mieli się dogadać bez stron trzecich, ale Miśki koniecznie chciały oddać Pondextera. Wymiana nie została jeszcze przypieczętowana i chodzą plotki, że Memphis być może znajdzie inną trzecią drużynę do wymiany, ale samego transferu Greena możemy być pewni.

Jeff doda Grizzlies wszechstronności na trójce. Jest dobrym obrońcą i ma przebłyski gwiazdy w ataku. Na początku obecnego sezonu grał świetnie, ale po wymianie Rajona Rondo wpadł w ogromny dołek i zaliczył aż 4 spotkania z jednocyfrowymi zdobyczami punktowymi (wcześniej w tym sezonie mu się nie zdarzały. Od początku rozgrywek zalicza średnio 17,6 punktów oraz 4 zbiórki na mecz. Jego kontrakt opiewa na 9,2 mln dolarów w obecnym sezonie, z opcją gracza na kolejny.

Szeregi Bostonu „zasili” Tayshaun Prince, który w tym sezonie zaliczał średnio 7,4 punktów oraz 3 zbiórki na grę. Jego kontrakt kończy się w tym roku i nie należy się spodziewać, że będzie dostawał dużo minut od Brada Stevensa, który ma postawić na rozwój Crowdera i Younga.