Boston chce pozyskać Davisa

Jak informuje Adrian Wojnarowski z ESPN, Celtowie chcą ściągnąć do siebie Anthony’ego Davisa po sezonie.

Plotki łączące AD z Bostonem pojawiają się już od dawna, ale po raz pierwszy Woj tak zdecydowanie mówi o tym, że Pelicans nie mają nic do zaoferowania Davisowi, żeby został, oprócz pieniędzy. W kolejce po centra ustawia się już kolejka z Celtics i Lakers na czele:

„Boston ugania się za Anthonym Davisem od lat. Celtowie od dawna mają nadzieję, że jeśli nie przed końcem tego, to przed rozpoczęciem kolejnego sezonu wezmą picki, które nazbierał Danny Ainge oraz kilku młodych zawodników i ściągną go do siebie. Teraz dochodzi jeszcze konkurencja w postaci LA, więc będą musieli wykorzystać wielu młodzików, żeby ta wymiana doszła do skutku.”

Niewielu jest graczy w NBA, którzy mogą z miejsca zmienić równowagę sił pomiędzy konferencjami, a za takiego zawodnika uważany jest AD. Center Pels notuje średnie na poziomie 28 punktów (50% z gry), 12 zbiórek oraz 3 asyst na grę.

Wiele drużyn będzie chciało go pozyskać, ale to C’s są drużyną, która ma najwięcej do zaoferowania, jednocześnie bez wielkiego osłabiania swoich szans na walkę o mistrzowski banner. Danny Ainge stworzył organizację wypełnioną talentami, w której zawodnicy z drugiego składu mogliby spokojnie grać w pierwszych piątkach większości drużyn NBA, a tacy zawodnicy są w cenie.