Ainge wymieni Pierce’a?

Danny Ainge jest podobno zainteresowany wymianą z udziałem Paula Pierce’a. Według kierownictwa klubu które uczestniczy w rozmowach transferowych Ainge w najbliższym czasie planuje dokonanie wymiany aby wzmocnić Celtów jeszcze przed Trade Deadline. Niewykluczone, że tym który pożegna się z TD Garden będzie własnie Pierce.

Póki co nie wiadomo jeszcze za kogo mógłby on zostać wymienony. Według mediów głównym faworytem do transferu są Memphis Grizzles którzy do Bostonu posłaliby Rudy’ego Gaya. Na zatrudnienie skrzydłowego Niedżwiadków szczególnie liczy Rajon Rondo który jest bliskim przyjacielem 26-letniego zawodnika. Oprócz wspomnianego Gaya kandydatami do wymiamy są jeszcze Amare Stoudemire(Knicks), Pau Gasol(Lakers) czy Andrea Bargnani(Raptors).

Moim zdaniem, praktycznie tylko wymiana za Gaya mogłaby się Celtics opłacić gdyż pozyskiwanie takich graczy jak Stoudemire czy Gasol nie ma najmniejszego sensu. Zawodnicy Ci nie wnieśliby zbyt wiele nowego do zespołu a ich ogromne kontrakty mocno obciążyłyby salary cup Celtów. Wszystko powinno się jednak wyjaśnić w ciągu najbliżych dni gdyż czasu do Trade Deadline zostało już naprawdę niewiele.

 

https://twitter.com/kubadrozdziol