5 wymian draftowych, które się nie wydarzyły

Draft 2015 przez kibiców Celtics będzie zapamiętany jako ten, w którym nic się nie działo.

Za kulisami było jednak bardzo gorąco. Mało kto wie, że Danny Ainge praktycznie nie odkładał telefonu, a w pewnym momencie stracił kontrolę nad tym co proponował i po ochłonięciu sam nie wierzył w niektóre oferty, które zaproponował! W grę wchodziła między innymi wymiana Smarta, Olynyka, Sullingera oraz większości picków z obecnego i kolejnego draftu! Oto wszystkie oferty i plotki dotyczące niedoszłych transferów draftowych DA.

1. Smart do Philly

Propozycja wymiany, która nigdy nie wyszła poza rozmowy wstępne. Celtowie mieli oddać do Philadelphii Marcusa Smarta, pick #16 oraz pick #28 tegorocznego draftu, w zamian za Nerlensa Noela i pick #3 (Jahlil Okafor). Włodarze 76ers delikatnie mówiąc wyśmiali taką ofertę i nie przeszli do poważnych rozmów.

2. Smart i Olynyk do Philly

Rozszerzenie pierwszej oferty wyciekło do mediów na dzień przed draftem. Celtowie zaproponowali Smarta i pick #16, ale dodali jeszcze Olynyka i niesprecyzowanego trzeciego zawodnika. W zamian mieli otrzymać również Nerlensa Noela i pick #3 (Jahlil Okafor). Tak jak w pierwszej wersji, rozmowy zakończyły się już przed rozpoczęciem. W trakcie draftu, kiedy Lakers nie wybrali Okafora, pojawiła się nadzieja, że obie strony wrócą do wymiany, ale nic takiego się nie stało. Phila ma teraz milion centrów z top 5 i zero pomysłów co z nimi zrobić.

3. Sullinger do Knicks

Kilka godzin przed draftem Boston zaproponował Jareda Sullingera i kilka niesprecyzowanych picków za numer 4 tegorocznego draftu, który należał do New York Knicks. Celtowie najprawdopodobniej postawiliby na Willie Cauley-Steina, ale Nowojorczycy nie zgodzili się i wybrali Kristapsa Porzingisa, który od razu dostał „gorące” powitanie od kibiców.

4. Wszystkie picki za Winslowa!

W tym momencie Danny Ainge stracił panowanie nad sobą. Jeśli oglądaliście transmisję draftu, jednocześnie śledząc media społecznościowe, to widzieliście, że Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports wiedział na kogo postawią poszczególne drużyny na kilka lub kilkanaście minut przed ich wyborem. Kiedy przyszła kolej na pick #9 Hornets, jego Twitter na chwilę zamarł. Wszystko przez oferty Ainge’a, który dokładał kolejne picki do swojej paczki, chcąc sprowadzić do Bostonu Justise’a Winslowa – uważanego za talent na miarę przyszłej gwiazdy NBA. Ostatecznie skończyło się na tym, że Hornets wybrali Kaminsky’ego, a Winslow trafił do Heat. Propozycja była jednak bardzo hojna i zakładała wymianę 4 picków z pierwszych rund draftów 2015 i 2016 oraz 2 picków z drugiej rundy draftu 2015!

5. Plan B

Transfer, o którym mówiło się tuż przed rozpoczęciem draftu. W razie nie dostania się do top 10, Boston miał zaoferować Indianie Marcusa Smarta w zamian za pick #11. Celtowie chcieli za jego pomocą wybrać Mylesa Turnera, ale skończyło się na tym, że Turner został nowym zawodnikiem Pacers. W tym momencie stało się jasne, że nie będzie żadnych dużych wymian, a Boston stracił szansę na pozyskanie upragnionego centra.

Draft minął bez fajerwerków, ale dzięki temu, że niektóre oferty wyszły na jaw, mamy większą świadomość tego, kto może opuścić Celtów tego lata. Co prawda najczęściej pojawiało się w nich nazwisko Smarta, ale wcześniej „bezpieczni” Sullinger i Olynyk również nie mogą być pewni co do swojego miejsca w składzie.

W tym roku wszystko sprowadza się do jednego stwierdzenia, które kilka dni temu wypowiedział Danny Ainge:

„Nikt nie jest nietykalny.”

493188

Jak oceniasz tegoroczne wybory Bostonu w drafcie?