5 kroków do zwycięstwa z Wizards

greensomosnbawiz

Trzy wygrane, trzy porażki, trzy wygrane i… znowu trzy porażki.

Tak wygląda 12 ostatnich spotkań Boston Celtics. Jeśli opierać się wyłącznie na statystykach – dzisiaj powinniśmy zgarnąć zwycięstwo. Koszykówka to jednak nie matematyka, tym bardziej kiedy podejmuję się drużynę z czołówki ligi, a takim zespołem są w tym sezonie Washington Wizards. Oto 5 kroków, które mogą pomóc zwyciężyć Celtom w dzisiejszym starciu:

1. Obrona w pomalowanym

Boston przegrał 3 ostatnie spotkania i jednym z głównych powodów była słaba gra wysokich. Przeciwnicy rzucali Celtom średnio 46,7 punktów w pomalowanym i 48% rzutów z gry. Ktoś musi się przyłożyć. Brandan Wright? Tyler Zeller? Jared Sullinger?

2. Ograniczyć straty

C’s zaliczają średnio 15 strat na mecz, a Czarodzieje 14. Przemyślana gra i ograniczenie „dzikich” podań Turnera może znacznie przyczynić się do wygranej.

3. Wytrzymać końcówkę

Słabe czwarte kwarty to absolutna plaga Celtów w tym roku. Jeśli wygraliby chociaż połowę z wyrównanych spotkań to miejsce 4-5 na wchodzie byłoby ich.

4. Powstrzymać Walla

John Wall zalicza najlepszy sezon w swojej karierze i bardzo przyczynił się do ostatniej porażki Bostonu w stolicy USA. Ograniczeniem jego dokonań powinien się zająć Avery Bradley i Marcus Smart.

5. Obudzić Greena

Jeff Green jest najlepszym zawodnikiem Bostonu w tym sezonie, ale nie było tego widać w ostatnich trzech spotkaniach. Uncle Jeff zdobywał w tym czasie przeciętnie 13 punktów, 2 zbiórki oraz 2,7 asyst na grę. Czyżby efekt braku Rondo tak bardzo odbijał się na liderze Celtów?

Początek spotkania o 1:00 w Waszyngtonie.