5 kroków do zwycięstwa z Wizards

5 kroków

Starcie dwóch drużyn z najlepszej ósemki wschodu o przystępnej porze.

Celtics (miejsce 4, a według bilansu spotkań 8) i Wizards (7) zmierzą się dzisiaj w bostońskim TD Garden. Oto kilka elementów, które mogą pomóc C’s w zwycięstwie.

1. Obrona na obwodzie

Wizards są czwartą drużyną NBA jeśli chodzi o skuteczność rzutów trzypunktowych (39,3%) i mają aż czterech zawodników rzucających ponad 40% rzutów zza linii 7,24m. Celtowie z kolei są najlepsi w lidze w obronie dystansowej, przez którą ich przeciwnicy trafiają zaledwie ze skutecznością 32,5% za 3 punkty. Ograniczenie Czarodziei na obwodzie powinno być kluczowym elementem defensywy C’s.

2. Wykorzystywać Greena

Jeff Green zmierzy się dzisiaj na pozycji SF z mniejszym od siebie Trevorem Arizą, którego atutem nie jest z pewnością obrona większych od siebie zawodników, szczególnie, że część kariery grał na pozycji SG. Green powinien przepychać się i grać siłowo.

3. Zbiórki

Pod koszem Wizards mają między innymi Marcina Gortata i Nene. Pierwszy zbiera przeciętnie 9 piłek na spotkanie (2 w ataku), a drugi 6 (1 w ataku). W zwycięstwie nad Brooklyn Nets w tym tygodniu Czarodzieje wygrali rywalizację na tablicach 51:31. Aby uniknąć punktów drugiej szansy z dobitek i nie podzielić losu drużyny z Nowego Jorku, konieczna będzie dobra gra wysokich Celtics na zbiórce.

4. Zatrzymać Johna Walla

Wall zdobywa średnio w sezonie prawie 20 punktów i 9 asyst na grę, a w ostatnich 6 spotkaniach tylko raz zaliczył mniej niż 20 oczek. Jordan Crawford i Avery Bradley będą mieli dzisiaj niełatwe zadanie polegające na powstrzymaniu Walla, zmuszając go do oddawania rzutów z trudnych pozycji.

5. Spowolnić ławkę Wizards

Drużyna z Waszyngtonu ma całkiem przyzwoitą rezerwę z takimi nazwiskami jak Martell Webster: 13 punktów i 8 zbiórek na mecz oraz Al Harrington: 8 punktów na grę. W Bostonie obecnie najlepszymi zawodnikami z ławki są Courtney Lee i Kelly Olynyk. Oboje zaliczają średnio po 7 oczek w każdym spotkaniu. Ofensywnie lepiej wypadają Wizards, ale rezerwa C’s utrzymuje podobnie intensywną obronę co pierwsza piątka, głównie za sprawą Wallace’a i Faveraniego.

Czy Celtowie obronią TD Garden? Dowiecie się dzisiaj wyjątkowo wcześnie, bo obie drużyny spotkają się już o 19 w Bostonie. Transmisja na Canal + Family.