5 kroków do zwycięstwa z Suns

5 kroków

Wracamy po przerwie. Pierwszym przeciwnikiem z jakim przyjdzie się zmierzyć Celtom będą Phoenix Suns. Słońca są niewątpliwie jednym z największych zaskoczeń tego sezonu. Wygrały 7 z ostatnich 10 spotkań i obecnie z bilansem 31-21 zajmują szóstą pozycję w mocnej zachodniej konferencji.

Oto 5 kroków które mogą zapewnić Celtom zwycięstwo nad Phoenix Suns:

1. Wykorzystać Olynyka

Kelly, mimo że nie umie tańczyć (link), to nadal pamięta jak się rzuca. W ostatnim meczu Olynyk pokazał się z dobrej strony trafiając 55% swoich rzutów. Celtics w ostatecznym rozrachunku przegrali tamto spotkanie, lecz Klynyka nie możemy zaliczyć do osób, które przyłożyły rękę do tamtej porażki.

2. Mocna końcówka

Prawdopodobnie się to nie zdarzy, ale jeśli jednak Celtom coś odbije i postanowią wygrać to spotkanie przydałoby się znowu nie dać dupy przeciwnikom w ostatnich minutach spotkania.

3. Rondo + trojki = śmierć

Jeśli 3/6 za trzy w spotkaniu z Mavs i 4/5 ze Spurs nie było przypadkiem to możemy się spodziewać dzisiejszej nocy zaćmienia słońca, albo raczej słońc.

4. Lepsza skuteczność z linii osobistych

Trzeba przyznać, że 12/17 nie jest powodem do smutku, ale ciągle pozostaje spore pole do popisu w tym aspekcie gry. Grosz do grosza…

5. Jeff Green

Skoro Green ma być póki co pierwszą strzelbą naszego zespołu to wypadałoby, żeby poprawił celownik (o ile oczywiście chcemy wygrać). Znowu wracając do moich ulubionych cyferek – 24% trafień z gry to zdecydowanie (by nie powiedzieć poniżej oczekiwań) za mało.

Początek spotkania o 3:00.

Typuj i wygrywaj do meczu z Suns już o 20:00 na naszym fanpage’u: