5 kroków do zwycięstwa z Rockets

Houston Rockets v Boston Celtics

Przed nami drugie spotkanie sezonu.

Po świetnym meczu z Brooklyn Nets, dziś w nocy Celtowie zmierzą się z Houston Rockets, którzy mają już na swoim koncie dwie wygrane w tegorocznych rozgrywkach NBA. Oto 5 kroków, które mogą pomóc C’s w zapewnieniu Rakietom pierwszej porażki, a sobie drugiego zwycięstwa.

1. Wzmocnić obronę w pierwszej kwarcie

W swoich dwóch zwycięstwach drużyna z Houston rzucała średnio 29 punktów w pierwszej odsłonie meczu. Solidna przewaga na początku pozwalała im kontrolować przebieg spotkania i tylko szczelna, agresywna obrona może powstrzymać taki obrót spraw dziś w nocy. Jeśli Celtowie zagrają pierwszą połowę tak jak w meczu z Nets (ograniczyli ich do 41 punktów) to szanse na zwycięstwo bardzo wzrosną.

2. Wyciągać Howarda na obwód

Naprzeciwko Dwighta staną dzisiaj w pierwszym składzie Jared Sullinger i Kelly Olynyk. Oboje potrafią razić z dystansu, więc powinni wyciągać Howarda blisko linii rzutów za 3 punkty, przez co stworzą drogę pod kosz innym zawodnikom. Rakiety nie poradzą sobie w pomalowanym bez znakomitego w obronie DH12.

3. Nie odpuszczać w drugiej połowie

W pierwszej połowie spotkania z Nets, C’s ograniczyli gości do 41 punktów przy 39% skuteczności z gry. Druga połowa przyniosła jednak rozluźnienie w obronie i Nowojorczycy zdobyli w niej aż 64 punkty! Takie sytuacje nie mogą się zdarzać jeśli myślimy o wyrwaniu się z dna ligi.

4. Mądra obrona Hardena

James Harden staje na linii rzutów osobistych częściej niż prawie każdy zawodnik NBA (2 miejsce w zeszłym sezonie). Jego obroną zajmą się dzisiaj Avery Bradley i Marcus Smart. Żeby powstrzymać „Brodę” będą musieli umiejętnie bronić i zamieniać potencjalne faule na jego straty.

5. Uruchomić trójki

Jeśli Sully i Olynyk nie będą mogli poradzić sobie z Dwightem Howardem, C’s powinni mieć broń w postaci rzutów z dystansu. W meczu z Nets, Celtowie trafili 8 trójek (na 22 oddane), ale wiemy, że stać ich na więcej. W końcu w trakcie spotkań przedsezonowych rzucali ich średnio ponad 10 na spotkanie.

Początek meczu z Rakietami o 1:00 w Toyota Center w Houston.