5 kroków do zwycięstwa z Cavs (1)

Playoffs time!

Na samą myśl o tym, że to już dziś zaczynają się playoffy robi mi się gorąco. Jednak co zrobić, żeby zawodnicy Cavs po dzisiejszym meczu nie byli zieloni ze wstydu? Jedziemy!

1. Rzuty za trzy

Nie chodzi tylko o trafianie rzutów zza łuku, choć jeśli Celtowie weszliby dobrze w mecz, to byłby pewnie x-factor. Od przyjścia Isaiah Thomasa, C’s rzucają ze skutecznością 32.5% za trzy. Jednak najważniejsze jest to jaki spacing zapewniają nasi podkoszowi. Każdy z nich stanowi zagrożenie nie tylko w pomalowanym, ale także z półdystansu. Co więcej, niektórzy potrafią przymierzyć za trzy. Wyciągają w ten sposób swoich obrońców, co tworzy miejsce i okazję do penetracji.

2. Ograniczyć LeBrona

Umówmy się, nie da się go powstrzymać, można go co najwyżej ograniczyć. To już zadanie dla Jae Crowdera i wierzę, że wywiąże się z niego w stu procentach. Jae powinien przejąć minuty Evana Turnera. Jak wiemy ET oszołamiającym obrońcą nie jest i Cavs mogliby to wykorzystać.

3. Wyłączyć Irvinga

Jestem ciekaw jakie ustawienie pokaże nam Brad Stevens. Kyriego może kryć zarówno Marcus Smart, jak i Avery Bradley. Będzie to pierwszy mecz Irvinga w fazie posezonowej, więc chłopak może wyjść z pełnymi spodenkami. Wtedy do akcji wkraczają pitbulle Stevensa, które nie dadzą mu wejść w mecz. Chciałbym zobaczyć w kryciu Uncle Drew naszego pierwszoroczniaka. Jeśli pokaże nieustępliwą obronę, jak w sezonie regularnym, to Kyrie zzielenieje.

4. Obrona pomalowanego

Jeśli w jednej drużynie grają:

  • Człowiek-czołg, który przepchnie większość ligi
  • Jeden z najlepszych kozłujących w lidze i jednocześnie zawodnik, który potrafi wcisnąć layup z każdego kąta
  • Rosyjski niedźwiedź (prawdopodobnie najgorszy aktor w NBA)

To trzeba zrobić jak najwięcej aby utrudnić im dostęp pod obręcz i dobrze rotować w obronie. To trudne bez typowego rim-protectora, ale liczymy na Tylera Zellera.

5. Ławka

Skoro playoffs to czas weteranów, czekamy na drugie życie Geralda Wallace’a. Jeśli chodzi jednak o realne wydarzenia tej serii to liczymy, że uwidoczni się wyższość naszego drugiego garnituru. LeBron i Kyrie muszą kiedyś odpocząć, a wtedy uderzą nasi rezerwowi na czele z Isaiah Thomasem.

A więc zielona rodzino, pozostaje czekać do 21:00 i liczyć na wspaniały mecz Celtów! It’s all about 18!