10 wymian Rondo, które się nie wydarzyły

Transfer Rajona Rondo był wielkim zaskoczeniem dla każdego kibica Boston Celtics.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy gwiazdor Celtów miał zmienić barwy. Plotki dotyczące jego wymiany pojawiały się praktycznie od samego początku kariery. Wybrany przez Phoenix Suns z numerem 21, Rondo od razu trafił do Bostonu, gdzie spędził 8 lat. W przeszłości mógł już powędrować m. in. do Seattle, Minnesoty, czy Los Angeles. Chris Paul, Amare Stoudemire, Pau Gasol – to niektóre z nazwisk, które miały szansę zasilić szeregi Bostonu.

Przyjrzyjmy się nieudanym transferom RR9 na przestrzeni lat:

10. Seattle SuperSonics

Reggie Evans, Jeff Green, Delonte West,

 

Rajon Rondo miał być częścią wymiany za Ray’a Allena w 2007 roku. Po negocjacjach Celtowie nie zgodzili się jednak na oddanie go do Sonics. Jego miejsce zajął Delonte West, który wraz z Jeffem Greenem i Wally’m Szczerbiakiem powędrował do Seattle w zamian za Ray’a Allena i Glena Davisa.

9. Minnesota Timberwolves

Kevin-Garnett-Timberwolves

 

Rondo został prawie wymieniony do Minnesoty w 2007 roku. Włodarze Timberwolves domagali się go jako części wymiany za Kevina Garnetta. Koniec końców Celtowie odmówili oddania Rajona i jego miejsce zajął Sebastian Telfair.

8. Phoenix Suns

barbosa

 

Rajon mógł zostać zawodnikiem Suns w 2009 roku. Wraz z Ray’em Allenem miał stać się częścią wymiany, która wysłałaby do Bostonu Amare Stoudemire’a, Leandro Barbosę i 14 wybór z draftu.

7. Memphis Grizzlies

conleygrizz

 

RR9 miał zasilić szeregi Grizzlies w 2009 roku. Miśki chciały pozyskać go wraz z Brianem Scalabrine w zamian za Mike’a Conley’a i Rudy’ego Gay’a.

6. Oklahoma City Thunder

westbrook

 

Rajon Rondo prawie został zawodnikiem Oklahoma City Thunder w 2011 roku. Włodarze OKC chcieli go sprowadzić do siebie i odzyskać Jeffa Greena. Do Bostonu miał polecieć Russell Westbrook i Kendrick Perkins.

5. New Orleans Hornets

paul

Rondo mógł zostać wymieniony do Hornets w 2011 roku. Drużyna z Nowego Orleanu domagała się jego i Greena oraz dwóch picków w zamian za swoją gwiazdę – Chrisa Paula.

4. Indiana Pacers

collison

 

Rajon miał być częścią trójstronnego transferu na linii Celtics-Hornets-Pacers w 2011 roku. Klub z Indiany miał pozyskać Rondo, Hornets odzyskać Collisona, a Celtowie Chrisa Paula.

3. Los Angeles Lakers

pau-gasol-lakers-30102013

RR9 mógł zasilić szeregi Lakers w 2012 roku. Drużyna z Los Angeles chciała uruchomić wymianę, na mocy której Pau Gasol znalazłby się w Bostonie w zamian za gwiazdora C’s.

2. New York Knicks

amare

 

Rajon Rondo miał ponownie sprowadzić Stoudemire’a do Bostonu w 2013 roku. Knicksi byli gotowi oddać go w paczce z Imanem Shumpertem i Raymondem Feltonem.

1. Sacramento Kings

ben-mclemore-of-the-sacramento-kings-in-a-game-against_crop_exact

 

Kings rozmawiali z Celtics o wymianie Rondo na początku 2014 roku. Drużyna z Sacramento zaoferowała Bostonowi zestaw składający się z Isaiah Thomasa, Bena McLemore’a i picków z draftu. Wymianę zablokował sam Rajon, który powiedział, że nie przedłużyłby kontraktu z Kings. Celtowie żądali także więcej wyborów z pierwszej rundy.